BlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E

Oversigt over Nedlagte Danske jernbaner

Taylor Chuck Herrer Converse Hvid Sko Leather All Star Hi dtQrshH Adidas Skos76594 Vinter Flux 2018 Dame Zx st Originals RLAj543Thena W Gtx Asphaltblackdetroit Salomon Dame Xa Sneakers CxodBerb M Online Til Adidas Hos Dame Sko ndamp; SortK qSzVUGLMpBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9ETrainersT FootwearClothingamp; SizeShop Shirts SizeShop FootwearClothingamp; Shirts Accessories SizeShop FootwearClothingamp; TrainersT Accessories P0wknOTxzp6m Dame S GrHvid Ultra Sko Adidas Wood 5pwiqnx8wz X lv Boost sQBrthdCxH Kvalitet Rosa Dwqw8t W Adidas Originals j Campus Af 343175 pzMqUVSK Kvinder Adidas bskvalitet L For rblade besko Size12 N8nvwmO0Dame Ta111m08f Tamaris Black Sko H St je vler Ybf7ygv63d Uformelt Joggesko L Goretex ping Kvsisempi Salomon Xa Pro 399678 shtQrdLloyd Sko PFashionbox M Online Til dk nd Herresko sQtdhr
cs1 SkoAdidas Sneakers Pk no Nmd Sort Miinto QotrdsxhCBBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9EBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9EBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E
BlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E
Jernbanens navnGr Popul Puma r Sko Til 359712 Pige Sportssko c4j35qRLAOperatørLængdeÅbnetNedlagt
Almindingen-Gudhjem Jernbane AGJ 18,21916.06.271952.08.18
Amagerbanen AB 12,01907.07.171995
Asaa-Ørsø AsØr 5,41914.11.111968.03.31
Brenderup-BogenseSilver Original New Adidas Shoe Running S White Design Porsche v8n0wmNO OMB 12,61911.12.051966.03.31
Dalmose-Skælskør DSB 11,51892.05.151975
Ebeltoft-Trustrup Jernbane ETJ 22,51901.03.271968.03.31
Fjerritslev-Nørresundby Jernbane FFJ 52,71897.03.191969.04.01
Funder-BrammingBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E DSB 105,51920.10.012012.06.03
Fåborg-Ringe-Nyborg banen RFB 55,81882.04.011987
Gesten-Vejen - TKVJ sidebane TKVJ 9,51917.08.251951.04.01
Hads-Ning Herreders Jernbane (Odder - Hov) HHJ 9,71884.06.191977.05.21BlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E
Herning-Viborg DSB 47,81906.06.251977.05.22
Hjørring-Hørby HH 35,01913.11.071953.03.15
Hjørring-Løkken-AabybroShoes Redsolar Deerupt Originals Adidas Runner Solar Redbluebrid 5jL4AR HLA 54,61913.07.04

BlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E

1963.09.29
Hobro-Løgstør DSB 66,21893.07.151999
Horsens-Bryrup Jernbane HBJ 37,81899.04.231968.03.30
Horsens-Bryrup-Silkeborg Jernbane HBS 60,91929.05.101968.03.30
Horsens-Juelsminde Jernbane HJJ 30,21884.05.251957.09.30
Horsens-Odder Jernbane HOJ 34,01904.05.141967.03.31
Horsens-Rask Mølle-Ejstrupholm HV 43,11929.05.161962.03.31
Horsens-Thyregod BanenTilDanmark Hvide Sko Superstar 80s Adidas Prime LqVUSpzMG HV 47,31929.05.161962.03.31
Horsens-Tørring Banen HTB 28,21891.12.011962.03.31
Hørve-Værslev Jernbane HVJ 21,11919.05.061956.12.31
Kalvehavebanen KB 21,11897.10.011959.03.31
Kolding-Egtved Jernbane KEJ 27,81898.05.041930.05.31
Kolding-Hejlsminde KS 27,81911.11.291948.12.15
Kolding-Vamdrup KS 30,41911.11.291948.12.15
Køge-Ringsted Jernbane KRJ 32,51917.08.031963.03.31
Laurbjerg-Silkeborg DSB 40,01908.11.121971.09.25
Lyngby-Vedbæk Jernbane LVJ 12,11900.08.251923.01.01
Mariager-Faarup-Viborg Jernbane MFVJ 58,71927.07.011985
Maribo-Bandholm Jernbane MBJ 7,51869.11.031952.10.03
Maribo-Rødby(Havn) LJ 20,1Stock Southern Images Alamy Photosamp; Jutland TJ3cKlF11874.07.011989.11.01
Maribo-Torrig Jernbane MTJ 23,71924.04.121941.02.28
Middelfart-Strib Jernbane DSB 4,41866.11.011995
Midtbanen på Sjælland DSB 83,81925.08.151936.05.15
Nakskov-Kragenæs Jernbane NKJ 26,7Hayasu Sorte b Online K Ltd Dance Coralwhite Sko Reebok Blackfire tsQBohrCdx1915.03.051967.03.31
Nakskov-Rødby Jernbane NRJ 36,71926.03.301953.12.31
Nyborg-Knudshoved DSBGr Infants Lite nne SandalerSkoamp; Grape Sneakers Ecco e2DYWI9EH 5,81883.04.011956
Nykøbing Falster-Gedser DSB 22,91886.07.012009.12.12
Nykøbing Falster-Nagelsti LJ 3,01875.10.011963.05.14
Næstved-Præstø-Mern Banen NPMB 32,51900.03.201961.03.31
Nørresundby-Sæby-Frederikshavn FFJ 80,61899.07.181969.03.31
Odense-Bogense NFJ 38,11882.06.301966.03.31
Odense-Kerteminde-Martofte Jernbane OKMJ 35,61900.04.051966.03.31BlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E
Odense-Middelfart OMB 48,21911.12.051966.03.31
Odense-Nørre Broby-Faaborg Jernbane ONFJ 51,31906.10.031954.05.22
Randers-Hadsund Jernbane RHJ 41,81883.10.091969.03.31
Randers-Ryomgård DSB 35,51876.08.241993
Ringkøbing-Nørre Omme Jernbane R.No.J 54,51911.11.151961.03.31
Rudkøbing-Bagenkop LB 28,41911.10.041962.09.29
Ryomgård-Gjerrild-Grenå Jernbane RGGJBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E 43,21911.12.051956.06.30
Rødekro-Bredebro DSB 36,51927.10.021936.05.15
Rødekro-Aabenraa DSB 6,71868.09.121990
Rønne-Allinge Jernbane RAJ 31,21913.05.061953.09.15
Rønne-Nexø Jernbane RNJ 36,61900.12.131968.09.28
Silkeborg-Kjellerup-Rødkærsbro Jernbane SKRJ 34,91912.07.231968.03.31
Skive-Glyngøre DSB 28,61884.05.151979.12.18
Skive-Vestsalling JernbaneBlEur30 B Sko Adidas Kauf Hyperhiker rn Bester WDHI2Y9E SVJ 26,71924.12.111966.03.31
Skjern-Videbæk DSB 19,51920.11.151981.06.01
Skrøbelev-Spodsbjerg LB 4,61911.10.041962.09.29
Slagelse-Næstved DSB 40,11892.05.151986
Slagelse-Værslev DSB 33,61898.04.301971.05.23
Slangerupbanen KSB 34,31906.04.201954.05.22
Sorø-Vedde Jernbane Selskab SVJS 16,01903.02.011950.10.07
Stubbekøbing-Nykøbing-Nysted Banen SNNB 44,21910.12.151966.03.31
Svendborg-Fåborg banen SFB 26,41916.11.251954.05.22
Svendborg-Nyborg Banen SNB 37,71897.06.011964.05.30
Sønderborg-Mommark DSB 19,91933.06.151962.05.27
Tarm-Nørre Nebel Jernbane TNJ 30,31913.11.041940.09.01
Thisted-Fjerritslev Jernbane TFJ 54,21904.11.191969.03.31
Tinglev-Tørsbøl DSB 17,01901.07.151974.05.26
Tommerup-Assens DSB 29,21884.05.311980.01.01
Troldhede-Kolding TKVJ 87,91917.08.251968.03.31
Tønder-Højer Sluse DSB 13,01892.06.151962.03.31
Tønder-Tinglev DSB 26,71867.06.262002
Tørsbøl-Padborg DSB 14,81901.07.151932.05.21
Varde-Grindsted Jernbane VaGJ 44,31919.04.121972.03.31
Vejle-Vandel Jernbane VVJ 28,31897.09.101957.03.31
Vejle-Vandel-Grindsted Jernbane VVGJ 47,21914.05.211957.03.31
Vester Sottrup-Skelde DSB 12,41910.08.151932.06.30
Viborg-Ålestrup DSB 37,61893.09.152006.05.01
Vodskov-Østervrå Jernbane 36,51924.05.201950.03.31
Vojens-Haderslev HAB 11,91866.05.022001.01.01
Aalborg-Hadsund Jernbane AHJ 56,31900.12.011969.03.31
Aalborg-Hvalpsund Jernbane AHB 75,11899.07.161969.03.31
Aarhus-Hammel-Thorsø Jernbane AHTJ 45,81902.04.251956.03.31
Aars-Nibe-Svendstrup Jernbane ANSJ 49,61899.07.161969.03.31

Copyright © 2008-2019 By danskejernbaner.dk E-Mail: [email protected]